IMG_2333-0011969 Erzincan Doğumlu Olan Op. Dr. Vedat Ali Canoğlu İlk Ve Orta Öğrenimini Babasının Memuriyeti Nedeni İle Yurdun Çeşitli İl Ve İlçelerinde Tamamladı.1987 Yılında Yenimahalle Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümünden Mezun Olarak Aynı Yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine Girdi.1993 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden Mezun Olan Dr. Canoğlu “Tıpta Uzmanlık Sınavı” nı Kazanarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilimdalı’na Araştırma Görevlisi Olarak Başladı Ve 2000 Yılında Üroloji İhtisasını Tamamladı.Bu Tarihten Sonra Diyarbakır Venividi Hastanesi, Van Akademi Hastanesi , Ankara Çağ Hastanesi, Ankara Keçiören Hastanesi, Ankara Lokman Hekim Hastanesi Ve Ankara Bilgi Tıp Merkezi’nde Üroloji Uzmanı Olarak Çalışmıştır.

Dr.Vedat Ali Canoğlu Şu Anda Ankara Keçiören’de Kendisine Ait Olan “Uzman Sünnet Merkez’inde” Sadece Sünnet Hizmeti Vermektedir.

Dr. Canoğlu 2003 Yılında Abagrup Sağlık Hizmetleri Tic. Ltd.Şti’ni Kurdu. Dr. Canoğlu Tek Kullanımlık Sünnet Aleti Olan Alisklamp ‘İn Ve Yeni Versiyonu Olan Neo Alisklamp’in Patent Sahibi Ve Üreticisidir. Şu Anda Alisklamp ;Türkiye De 3 Üniversite Hastanesi , 17 Devlet Hastanesi ve Çok Sayıda Özel Hastane , Tıp Merkezi ,Poliklinik Tarafından Kullanılmaktadır.Alisklamp İle Sünnetin Başarısı Konusunda Tarafsız Bilim İnsanlarınca Yapılmış Bir Uzmanlık Tezi Ve 10’dan Fazla Ulusal Ve Uluslararası Çalışma Vardır. Alisklamp Dünyanın Çeşitli Ülkelerine İhraç Edilmekte (Almanya, Hollanda, İngiltere, Güney Afrika, Kenya,Malezya Endonezya,Singapur, v.b) ve Başarıyla Kullanılmaktadır.

Dr. Canoğlu “Türk Üroloji Derneği”, “Ankara Ürologlar Derneği” Üyesidir. Aynı Zamanda Türkiye Deki Sünnetle İlgili İlk Ve Tek Dernek Olan “Profesyonel Sünnet Yapanlar Derneği”Nin Başkanıdır.

Dr. Canoğlu Evli, İpek Ve Petek Adında 2 Kız Çocuğu Babasıdır.